Dylan Berlaar kan ploeg van Saive een puntje afsnoepen: 5-1

Dylan Berlaar is donderdagavond gaan verliezen met 5-1 bij Le Logis Auderghem, de ploeg van Jean-Michel Saive. Lauren Enghien snoepte een wedstrijd af van de kampioenenploeg. Daarmee zit de laatste wedstrijd van de heenronde erop. 


Le Logis is dit seizoen weer de gedoodverfde kampioenenploeg in België. Voor een ploeg als Berlaar is het een onmogelijke opgave om te winnen, want het team telt met Jean-Michel Saive, Lei Kou en Yannick Vostes drie absolute topspelers. 

Het kwam er dus vooral op aan om desondanks het klasseverschil toch alles te geven en wie weet een wedstrijdje af te snoepen. Voor Berlaar speelde invaller Tom Faes mee. Hij mocht beginnen tegen levende legende Saive (A1). Het werd een droge, logische 3-0 (zie foto). Saive vond het nadien welletjes en borg zijn palet meteen op: opdracht volbracht. In zijn tweede wedstrijd van de dag zou hij zich laten vervangen door gelegenheidsbankzitter Vostes (A2).

In de tweede wedstrijd leverde Florent Lamoque een oerdegelijke prestatie door een setje te stelen van Lei Kou. Knap gespeeld, want de tot Oekraïner genaturaliseerde Chinees is een internationale topper. Maar het beste moest dan nog komen. Lauren Enghien klopte Anthony Maeck (B0) met 2-3. Lauren heeft dit seizoen al veel nipte wedstrijden verloren, maar deze keer kon hij met 9-11 in de vijfde set het laken naar zich toe trekken. Maeck maakt geen deel uit van de typeploeg van Le Logis, maar hij blijft een heel sterke speler. 

De zege betekende meteen het einde van de winstmogelijkheden. Daarna gingen de drie overige wedstrijden één na één met 3-0 verloren. Eerst klopte Vostes Lamoque met 3-0, daarna verloor Faes van Maeck en tot slot beet Enghien in het zand tegen Kou. De thuisploeg liet daarbij duidelijk merken dat het een klasse beter was: door sterk te spelen én door maniertjes om dat extra in de verf te zetten. Door de winst konden ze zich tot herfstkampioen kronen. 

De heenronde is daarmee ten einde. Dylan Berlaar zal na Nieuwjaar de play-downs moeten spelen. De loting volgt binnenkort. Tiège wordt de grootste concurrent. Er is dit seizoen maar één zakker. We rekenen op een massa supporters voor die paar cruciale wedstrijden die uitsluitsel zullen brengen over het behoud. 

Forums: