"Voor zulke matchen speel je tafeltennis"

Komende zondag komt Tiège langs voor het cruciale duel met Dylan Berlaar in de play-downs van Superdivisie. We lieten coach Werner Van den Broeck al eens vooruitblikken.

 

Volgens mij zijn de twee ploegen aan elkaar gewaagd. Hervé Delporte (A24) is op papier iets sterker dan onze kopman, maar Flo is in vorm en kan op grote momenten altijd iets meer. Jonathan Junius  (B0) is bij Tiège de man in vorm bij hen en klopte onlangs onder andere de sterke Chen Sung met 3-0. Maar een goede Lauren Enghien, zoals tegen Védrinamur, heeft zeker zijn kansen tegen Junius. Vincent Van Hoven heeft hun B2 Pierre-Yves Lemaitre ginds nipt geklopt in de heenronde. Er liggen dus zeker mogelijkheden.”

Ik vermoed dat we in de eerste wedstrijd zullen uitkomen tegen dezelfde ploeg als in de voorronde. Het werd daar 3-3, ook gelijke stand met de sets, en  zij wonnen nipt met de punten, wat hen het voordeel geeft laatst thuis te mogen spelen. Ondertussen hebben ze wel tegen Diest een stuntoverwinning geboekt, zodat ze een voorsprong hebben in het klassement. We moeten daardoor minstens één keer winnen en één keer gelijkspelen. In geval van gelijke punten had ikonze kansen op vijftig-vijftig ingeschat. Nu geef ik ons een kleine veertig procent kans. In twee matchen onder druk kan er vanalles gebeuren. Veel zal ook van de loting afhangen, want die beslist welke spelers tegen mekaar zullen uitkomen.”

Dylan Berlaar moet binnen een maand ook nog naar Tiège afzakken. Als Berlaar thuis verliest, is die match zonder inzet. “Daar gaan we nu niet van uit. Hopelijk kunnen we met ambitie naar Tiège afzakken. Het is in ieder geval voor zulke matchen dat je tafeltennis speelt: elke speler moet nu zoveel mogelijk trainen, er in de thuismatch alles uithalen en genieten van de sfeer, en als de anderen dan beter zijn, dan zij het zo. Dan trachten we volgend seizoen weer zo hoog mogelijk te mikken in eerste nationale. Florent Lamoque heeft trouwens al bevestigd dat hij ook volgend seizoen voor Berlaar zal uitkomen, wat de uitkomst van de twee volgende matchen ook mag zijn.”

Forums: